Tapk Studijos.info draugu Facebook socialiniame tinkle.

REGISTRUOTIS Pamiršai?

STUDENTAI: VALSTYBĖS POŽIŪRIS Į AUKŠTĄJĮ MOKSLĄ TURI KEISTIS

2014-09-02

Mažiau aukštųjų mokyklų, 2 proc. nuo BVP aukštajam mokslui, lankstesnis studijų procesas, nešališkas informacijos šaltinis apie aukštąsias mokyklas, didesnės stipendijos gerai besimokantiems, – tokį aukštąjį mokslą 2030-aisias nori matyti Lietuvos studentų sąjungos Asamblėjos „Rytojaus švyturiai“ dalyviai. Paskutinį vasaros savaitgalį vykusiame kasmetiniame, jau 23-ąjį kartą organizuotame, renginyje studentų atstovai iš visos Lietuvos kūrė studentišką aukštojo mokslo 2030-aisiais viziją.

Anot Studentų sąjungos prezidento Pauliaus Baltoko, kalbėdami apie ateitį labai aiškiai išsakome dalykus, kurie mūsų netenkina dabartiniame aukštajame moksle. „Studentų atstovų parengtos rezoliucijos ne tik parodo kokį aukštąjį mokslą studentai įsivaizduoja ateityje, bet ir atskleidžia kokioms sąlygoms esant ši futuristinė vizija įmanoma. Manome, kad akademinė bendruomenė bei valdžios institucijos turėtų įsiklausyti į studentų, pagrindinių studijų proceso dalyvių, poreikius ir leistis į tolesnį dialogą dėl siekinių įgyvendinimo“, – sako P. Baltokas.

Rugpjūčio 29-31 d. pajūryje vykusiame renginyje studentai parengė 10 rezoliucijų apimančių: studijų programos sandarą, moksleivių informavimą, švietimo funkcijas valstybėje,  aukštojo mokslo finansavimą, socialinę dimensiją aukštajame moksle.

Daugiau informacijos Lietuvos studentų sąjungos puslapyje.

Dalintis:

Komentarai(0)