Tapk Studijos.info draugu Facebook socialiniame tinkle.

REGISTRUOTIS Pamiršai?

KĄ REIKIA ŽINOTI VILNIAUS UNIVERSITETO PIRMAKURSIUI?

2014-08-04

Kaip ir kasmet, VU duris ruošiasi atverti būsimieji pirmakursiai. Apie jiems iškylančius klausimus, jų sprendimo būdus ir būtiniausią informaciją „VU Naujienos“ su Vilniaus universiteto Studentų atstovybės atstovu ryšiams su visuomene Ervinu Spūdžiu.

VU duris netrukus atvers būsimi pirmakursiai. Ko jiems tikėtis iš pirmųjų dienų universitete?

Pirmoji pažintis su universitetu visuomet būna gana komplikuota, nes į universitetą įstoję pirmakursiai dar nesuvokia, kaip universiteto tvarka skiriasi nuo mokyklos. Vos pradėję studijuoti, pirmakursiai susiduria su didžiuliu informacijos kiekiu, kurį apdoroti per trumpą laikotarpį nėra lengva. Tad pirmakursiams ypač svarbu klausyti savo kuratorių – vyresnių kursų studentų, kuriuos apmokome kokybiškai bei tikslingai konsultuoti pirmakursius jų neperkraunant. Taip pat svarbu, kad gautą informaciją pirmakursiai dar patikrintų, perklaustų vyresniųjų, kadangi kartais susiduriame ir su dezinformacijos pavojais.

Kas padės naujam studentui orientuotis universitete, auditorijose, tvarkaraščiuose, reikalinguose dokumentuose?

Šiam tikslui puikiai tarnauja VU SA kuratorių programa. Jau nuo pat pirmųjų dienų pirmakursius pasitinka mūsų parengti vyresnių kursų studentai, kurie nuolat konsultuoja naujuosius mūsų bendruomenės narius ir padeda sklandžiai įsilieti vykdydami susitikimus, vesdami paskaitas, bendraudami su pirmakursiais nuo pat įstojimo ir teikdami visapusišką pagalbą – nuo informacijos apie kurso programą ar gyvenimo bendrabutyje iki konsultavimo socialinių išmokų, studijų proceso klausimais. Džiaugiamės, kad kuratorių programa nuolat auga, tad neabejodami galime teigti, jog bijoti žengti žingsnį į naują gyvenimo etapą pagrindo nėra, nes įstojęs pirmakursis tikrai neliks vienas.

Daugiau informacijos Vilniaus universiteto Studentų atstovybės puslapyje.

Dalintis:

Komentarai(0)