Tapk Studijos.info draugu Facebook socialiniame tinkle.

REGISTRUOTIS Pamiršai?

MOKINIAI KVIEČIAMI DALYVAUTI RAŠINIŲ KONKURSE, SKIRTAME DNR DIENAI PAMINĖTI

2014-12-16

Vyresnių klasių (14–19 metų) mokiniai kviečiami dalyvauti rašinių konkurso, skirto DNR dienai paminėti, nacionaliniame etape. Konkurso darbai priimami iki 2015 m. vasario 27 d.

Šiemet mokiniai gali išsirinkti rašyti rašinius iš dviejų temų: pasvarstyti, ar genomo sekos nustatymas turės įtaką jų ateičiai ir kaip paaiškinti žmogaus organizmo sudėtingumą atsižvelgiant į tai, kad yra tiek mažai baltymus koduojančių genų (tarkim, žmogaus genome yra 5000 baltymus koduojančių genų mažiau negu agurko genome).   

Lietuvoje šis konkursas skelbiamas aštuntą kartą. Nacionalinį konkursą organizuoja Lietuvos žmogaus genetikos draugija, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, konkurso rėmėjai.

Pateikę geriausius rašinius mokiniai, kaip ir ankstesniais metais, gaus pažymėjimus ir bus apdovanoti vertingais prizais. Aktyvūs konkurso dalyviai bus kviečiami į kasmetinį DNR dienos minėjimo renginį Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose. Mokiniai išgirs akad. prof. dr. Rimanto Jankausko paskaitą ir turės galimybę apsilankyti Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Medicininės genetikos centro ir biotechnologijų įmonių „Biotechpharma“ ir „Thermo Fisher Scientific“ laboratorijose.

Daugiau informacijos Švietimo ir mokslo ministerijos puslapyje.

Dalintis:

Komentarai(0)