Tapk Studijos.info draugu Facebook socialiniame tinkle.

REGISTRUOTIS Pamiršai?

MOKINIAI – ATOSTOGAUT, PEDAGOGAI - Į PASKAITAS

2016-03-15

Pedagogų atostogos lygios mokinių atostogoms? Stereotipas. Mokinių rudens, žiemos ir pavasario atostogos – pats darbymetis pedagogams. Vieni jų laiką skiria pasiruošimui artėjantiems egzaminams ir pamokoms, o kiti nepraleidžia progos kelti savo kvalifikaciją konferencijose ir seminaruose.

Mokiniai – atostogaut, pedagogai - į paskaitas

Tik aukščiausio lygio konferencijos

Ramunė Badaukienė, Mažeikių „Ventos“ progimnazijos direktorė mokytojaujanti jau 28-erius metus yra iš tų pedagogų, kurie mokinių atostogų veltui neleidžia: „Mokytojams mokinių  rudens, žiemos ir pavasario atostogos – ne atostogų metas. Mokytojai tą laiką išnaudoja kvalifikacijai kelti: lanko įvairius kursus, mokymus, seminarus, konferencijas, užsiima metodine veikla, savišvieta.”


R. Badaukienei šių metų pavasario atostogos – ne išimtis. Iš didžiulės konferencijų ir seminarų pasiūlos, direktorė išsirinko pirmą kartą Lietuvoje organizuojamą konferenciją, skirtą pedagogams, kurioje net 22 lektoriai savo pranešimus skaitys trijose salėse. Nepaisant mokinių atostogų meto ir nepaliaujamai artėjančios egzaminų sesijos, mokytojai vis vieną renkasi tobulėjimą: „Išskirtinis iš šiuolaikiškas konferencijos formatas – štai kas mane priviliojo dalyvauti „Pedagogas 2016“ konferencijoje. Esant tokiam skaičiui lektorių, nesi pasmerktas prarasti viso seminaro, jeigu vienas lektorius neįtinka“ – savo mintimis dalinasi „Ventos“ progimnazijos direktorė, turėjusi galimybę panašiose konferencijose dalyvauti ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. 


Streikai žinioms – ne trikdis

Augutis Kučinskas Pedagogas.lt vadovas ir konferencijos organizatorius tikina, kad mokinių atostogų metas – galimybė pedagogams laiką išnaudoti ne tik savo kvalifikacijos tobulinimui, bet ir susitikimams su kolegomis iš kitų Lietuvos mokyklų. „Džiaugiamės, kad praeitų metų konferencijoje dalyviai labai noriai įsitraukė į lektorių diskusijas. Tikime, kad po tokios dienos į mokyklas jie grįžta pasikrovę entuziazmo pritaikyti įgytas žinias ir savo auklėtiniams“, - pedagogų iniciatyvumu džiaugiasi A. Kučinskas. 


Konferencijos organizatoriai neatmetė galimybės, kad dėl dabar vyraujančios neigiamos nuotaikos pedagogų tarpe taps kliuviniu. Lietuvos mokytojai įrodė – nepaisant tam tikrų trikdžių Valstybiniame lygmenyje, žinios, įgūdžiai ir galimybė kelti kvalifikaciją vis dar lieka svarbiu varikliu pedagogų gyvenime. 

 

Dalintis:

Komentarai(0)