Tapk Studijos.info draugu Facebook socialiniame tinkle.

REGISTRUOTIS Pamiršai?

PAULIUS BALTOKAS: NEMOTYVUOTO JAUNIMO PROBLEMAI – 174,4 MLN. EURŲ

2015-01-08

174,4 mln. € (602,2 mln. Lt) su tokia suma iš ES finansavimo ir valstybės biudžeto Lietuvoje atgimsta Jaunimo garantijų iniciatyva. Žvelgiant iš šalies, nuostabi programa skirta padėti jaunimui susirasti darbą arba grįžti į švietimo sistemą. Viskas būtų šaunu ir paprastai, jei ši iniciatyva nekeltų papildomų klausimų apie Valstybės požiūrį į jaunimo žmogaus problemas ir jų sprendimo sistemas. Be to norėtųsi aiškesnio siektinų rezultatų apibrėžimo.

Didžioji dalis visų Jaunimo garantijos programoje numatytų veiklų skirta „nemotyvuotų, nesimokančių ir nedirbančių“ (kitaip tariant – NEET (angl. Not in Education, Employment, or Training) jaunuolių skatinimui, motyvavimui, perkvalifikavimui ir galybei kitokių priemonių, kurios jauniems žmonėms turėtų padėti sėkmingai įsilieti į darbo rinką. Matyt pirmiausia reikėtų įvertini, kurios veiklos tai daro efektyviau, kurios nėra tokios efektyvios, vis dėlto šiai dienai į problemos sprendimo priemones žvelgiama paprasčiau – kuo daugiau pinigų priemonei skirta, tuo ji efektyvesnė.

Šioje priemonių ir veiklų virtinėje kyla vienas klausimas, kokio rezultato tikimasi pasiekti? Ir čia susiduriame su problema, kai matome, jog daugiau nei 90 proc. visų veiklų skirta problemos sprendimui duotuoju momentu, nesusimąstant apie jos atsiradimo priežastis. Kitaip tariant, iki 2020 yra pinigų, tad galime dirbti su NEETs‘ais, o atėjus naujai kartai vėl prašysime pinigų. Jaunimo garantijų iniciatyvos siekiniuose pasigendama tikslo, jog sukurtos priemonės ir sukonstruotos schemos suveiktų taip, jog po 5 metų NEETs‘ų Lietuvoje būtų tarkim 50 proc. mažiau. Klestint tokiam vienpusiškam ir netoliaregiškam tikslui – dirbti tik su dabartimi ir dabarties problemomis, negalvojant apie ateitį – pasigendama brandesnio valstybės planavimo ir požiūrio numatant aiškias ateities perspektyvas.

Daugiau informacijos Lietuvos studentų sąjungos puslapyje

Dalintis:

Komentarai(0)