Tapk Studijos.info draugu Facebook socialiniame tinkle.

REGISTRUOTIS Pamiršai?

ISTORINĖ AKIMIRKA: STUDENTŲ PADĖTIES GERĖJIMO SIEKIS ĮTVIRTINTAS PREMJERO PARAŠU

2014-11-17

Šiandien, minint visame pasaulyje lapkričio 17 d. švenčiamą Tarptautinę studentų dieną, pasirašytas istorinis ketinimų protokolas, kuriuo įsipareigojama iki 2018 m. didinti stipendijas ir finansavimą studentų bendrabučių renovacijai. Ketinimų protokole pažadą dėl studentų padėties gerėjimo parašais įtvirtino Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Suprasdamos tai, kad būtina gerinti studentų finansinę padėtį, LR Vyriausybė ir Lietuvos studentų sąjunga prisiima atsakomybę ir sieks didinti motyvaciją studijuoti, užtikrinant valstybės teikiamą paramą, gerinant studentų skatinimą  bei bendrabučių būklę.

Lietuvos studentų finansinė padėtis yra viena prasčiausių ES, tai patvirtina tiek Europos šalių studentų socialinės ir ekonominės padėties tyrimas „Eurostudent“, tiek Lietuvoje atliekamos studentų apklausos. Anot Studentų sąjungos prezidento P. Baltoko, Lietuvoje socialinė studentų padėtis yra itin prasta, mažesnes vidutines pajamas gauna tik Maltos studentai.

P. Baltoko teigimu, svarbu ne tik padidinti pačias stipendijas, bet ir suvienodinti valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų studentų sąlygas gauti skatinamąsias stipendijas. „Yra aukštųjų mokyklų, kurios neleidžia valstybės nefinansuojamiems studentams pretenduoti į stipendijas. Tai turbūt yra pati didžiausia problema“, – mano P. Baltokas. Studentų atstovų teigimu, ši problema turi būti sprendžiama nedelsiant.

Daugiau informacijos Lietuvos studentų sąjungos puslapyje.

Dalintis:

Komentarai(0)