Tapk Studijos.info draugu Facebook socialiniame tinkle.

REGISTRUOTIS Pamiršai?

DIDŽIAUSIAS LIETUVOJE TYRIMAS APIE STUDIJŲ KOKYBĘ ATSKLEIDĖ NUOMONIŲ SKIRTUMUS

2014-12-23

Kokia yra studijų kokybė Lietuvoje, nuo ko ji priklauso ir kas galėtų ją pagerinti? Nuomonių yra daug, kaip ir daugybė sklandančių mitų. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) atliko didžiausią Lietuvoje studijų sistemai skirtą sociologinį tyrimą „Studijų kokybė Lietuvoje: suinteresuotųjų šalių požiūris“, parodantį kaip studijų kokybę vertina skirtingos suinteresuotosios šalys.

Geriausiai studijų kokybę vertina doktorantai

Studijų kokybę sudaro  daug elementų, tačiau kaip bendrai ją vertina moksleiviai, studentai, aukštųjų mokyklų administracijos darbuotojai, dėstytojai, darbdaviai? „Apibendrinus tyrimo rezultatus paaiškėjo, kad studijų kokybę vertina doktorantai, prasčiausiai – darbdaviai. Absolventai bakalauro studijas vertina geriau nei magistro“, - MOSTA atlikto tyrimo rezultatus komentuoja analitikė dr. Rima Kalinauskaitė.

Visi tyrimo dalyviai sutinka, kad labiausiai studijų kokybė priklauso nuo dėstytojų darbo kokybės, po jos pagal svarbą įvardinami atsakingas studentų požiūris į studijas, pasirengimas joms ir tai, kaip studijų programa atitinka darbo rinkos poreikius. „Universitetams keliama daugiau reikalavimų orientuotis į bendresnį turinį, rengti plataus profilio, kelių sričių specialistus. Kolegijos turėtų labiau orientuotis į praktinį paruošimą“, - sako dr. Rima Kalinauskaitė.

Daugiau informacijos Švietimo ir mokslo ministerijos puslapyje.

Dalintis:

Komentarai(0)